Poznajemy zasady ruchu drogowego.

Biedronki w mijającym tygodniu omawiały na zajęciach bardzo ważny temat dotyczący bezpieczeństwa. Dzieci nie tylko poznały zasady ruchu drogowego, czy właściwego zachowania się w pobliżu tras komunikacyjnych, ale także utrwaliły umiejętność prawidłowego przechodzenia przez skrzyżowanie bez sygnalizacji świetlnej i z sygnalizacją, poznały numery alarmowe oraz dowiedziały się jakie służby wzywać w różnych wypadkach. Oczywiście nie obyło się bez wycieczki na prawdziwe skrzyżowanie i obserwacji pojazdów i pieszych, ale najpierw wszystko zostało dokładnie przećwiczone w sali przedszkolnej. Żeby utrwalić zdobytą wiedzę Biedronki samodzielnie wykonały znaki drogowe, a wrażenia z wycieczki na skrzyżowanie namalowały farbami na kartkach i dokładnie omówiły.

Zdobyta wiedza na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Elżbieta R.