Dzień Przedszkolaka

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Właśnie w  tym dniu wspólnie z dziećmi   w szczególny sposób świętujemy to, że są przedszkolakami oraz przypominamy im o roli przedszkola w ich rozwoju i zdobywaniu konkretnych umiejętności. W tym roku szkolnym przygotowałyśmy ten ważny dzień z Minionkiem oraz na sportowo. Już od samego rana dzieci były witane przez Minionka, a  w szatni  naszego przedszkola rozbrzmiewała wesoła muzyka. Tuż po śniadaniu  przedszkolaki  zgromadziły się w pięknie udekorowanej sali, gdzie Pani dyrektor I. Toczek powitała i złożyła życzenia przedszkolakom, a następnie zaprosiła do udziału w wesołych zabawach przy muzyce przygotowanych i prowadzonych przez Panie. Po zdrowym poczęstunku dzieciaki wyruszyły na dalszą część zabaw  o charakterze sportowym, na świeżym powietrzu. Młodsze grupy rozgrywały zawody na Orliku a starsze ćwiczyły na Rynku naszego miasta. Radość  i śmiech naszych przedszkolaków świadczyły o wspaniałej zabawie. Był to dzień pełen słońca uśmiechów, emocji i niezapomnianych wrażeń.

Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta!

Maria O.