Akcja „BohaterON w Twojej szkole 2023”

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do akcji „BohaterON w Twojej szkole 2023”, której celem było przybliżenie przedszkolakom tematyki Powstania Warszawskiego i uświadomienie, jak wiele zawdzięczamy uczestnikom tamtych wydarzeń.

W grupie 5 i 6 latków przeprowadzone zostały zajęcia w oparciu o scenariusz nadesłany w materiałach edukacyjnych. Na początku, każde z dzieci miało napisać swoje imię po czym je odszukać. Emocji było co nie miara. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały opowiadania „Jak zostałem bohaterem”. Po wysłuchaniu rozmawialiśmy o bohaterstwie młodych powstańców, wartościach, które w ich życiu były najważniejsze. Dzieci podejmowały próbę zdefiniowania takich pojęć jak ojczyzna, bohaterstwo, historia, wolność.

Obejrzały tegoroczny plakat „BohaterOn w Twojej szkole.” Następnie, każde z dzieci miało zastanowić się co mogą pokazać komuś kto przyjedzie do Polski z Angoli. Na podstawie swoich wypowiedzi, każde dziecko wykonało pocztówkę tego miejsca, które chce pokazać. Po zrealizowaniu zadań w sali, dzieci wraz z wychowawcami wybrały się zobaczyć okoliczne Pomniki Pamięci Narodowej. Zobaczyły Ławkę Niepodległości, Pomnik Papieża Polaka – Św. Jana Pawła II oraz zapaliły znicz pod Pomnikiem Obrońców Ojczyzny na miejscowym cmentarzu. Realizowany projekt wzmocnił poczucie tożsamości narodowej w dzieciach i przekonanie, że Powstańcy Warszawscy zasługują na naszą pamięć.

Natalia M-J.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.