Akcja „Czyste powietrze wokół Nas”

Kolejnym zagadnieniem zrealizowanym w naszym przedszkolu były zajęcia dotyczące jakości powietrza – „Czyste powietrze wokół nas”.

Zajęcia były realizowane w  grupie 4, 5 i 6 laków. Dzieci dowiedziały się, czym nie wolno palic w piecach, co zanieczyszcza powietrze oraz jak dbać o jego jakość. Przedszkolaki wraz z wychowawcami wybrały się na spacer po ulicach Suchej Beskidzkiej by bacznie zaobserwować dymy oraz skąd się one wydobywają. Podczas spaceru dzieci rozglądały się i żywo reagowały na każde zauważone źródło dymu. Po powrocie ze spaceru, każde dziecko miało pokolorować wybrany przez siebie obrazek dotyczący szkodliwości dymu i smogu. Odbyliśmy również z przedszkolakami pogadankę na temat jak każdy z nas powinien dbać o czystość powietrza.

Na koniec zajęć wspólnie z dziećmi wykonaliśmy plakat „ Dbamy o czyste powietrze”. Zajęcia miały na celu wykształcenie u dzieci świadomości  szkodliwości dymu, smogu oraz sposobów unikania zadymionych miejsc, umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu (w tym papierosowego). Dzieci również nauczyły się, jak ważna dla nas wszystkich jest dobra jakość powietrza.

Natali M-J.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.