Akcja „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

Dzieci, rodzice oraz pracownicy Miejskiego Przedszkola Samorządowego wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej – zbierania elektrośmieci.

Na początku wszystkie wychowawczynie zaplanowały zajęcia z dziećmi na temat działań ekologicznych dbania o naszą planetę. Przedszkolaki zdobyły wiadomości „czym są elektroodpady?” „jakie to sprzęty i zabawki należą do elektrośmieci?” oraz, że nie wolno wyrzucać elektrośmieci razem z innymi odpadami, ponieważ stwarzają zagrożenie dla środowiska, ale także łamią prawo. Dzieci zdobytą wiedzę przeniosły do środowiska domowego i same zachęcały rodziców aby zepsute sprzęty, zabawki czy zużyte baterie oddać na akcję prowadzoną w naszym przedszkolu. W ramach akcji zebrano 1050 kilogramów elektrośmieci . Uzyskane środki zostaną przelane na konto Rady Rodziców naszego przedszkola. Każda osoba zainteresowana oddaniem zużytego sprzętu na rzecz przedszkola przyczyniła się do poprawy jakości naszego środowiska, ale również miała możliwość pozbycia się niepotrzebnych, zużytych sprzętów.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do „Dbania o nasza planetę” swoją postawą i działaniami ekologicznymi.

Maria O.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.