Angielski w naszym przedszkolu

To, jak ważna jest nauka języka angielskiego nie trzeba nikomu tłumaczyć, a zwłaszcza przedszkolakom z Miejskiego Przedszkola Samorządowego.

Dzieci z ogromną radością uczestniczą w zajęciach językowych, wykazują zainteresowanie językiem angielskim oraz kulturą krajów anglojęzycznych, chętnie śpiewają piosenki, powtarzają rymowanki. Zajęcia prowadzone są z użyciem różnorodnych pomocy dydaktycznych, takich jak karty obrazkowe i wyrazowe, plakaty, książki, piosenki, filmy i prezentacje multimedialne, maty edukacyjne, puzzle oraz autorskich materiałów nauczyciela prowadzącego.

W nauce języka angielskiego przedszkolakom towarzyszy miś Eddy, który przyleciał do nich prosto z Wielkiej Brytanii. Co więcej – angielski w naszym przedszkolu to nie tylko nauka słownictwa i zwrotów, ale także bogate lekcje kulturowe na temat świąt i zwyczajów krajów anglojęzycznych.

W przedszkolu działa kącik języka angielskiego, który znajduje się w szatni. Rodzice znają tam artykuły dotyczące nauki języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym, karty pracy skorelowane z bieżącym tematem kompleksowym, ramowy rozkład materiału oraz słówko tygodnia. Za nauczenie się słówka tygodnia dziecko otrzymuje symboliczną nagrodę – pieczątkę lub naklejkę.

Zajęcia języka angielskiego  prowadzone są w każdej grupie regularnie we wtorek oraz piątek:

800-830 grupa Krasnale

830-900 grupa Misie