Bezpieczne ferie

Troszcząc się o bezpieczeństwo przedszkolaków, w dniu 06.02.2024r. odbyło się spotkanie edukacyjno-profilaktyczne z Panem policjantem na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii zimowych. Pan policjant przypomniał dzieciom o prawidłowym poruszaniu się w ruchu drogowym oraz przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przy zabawach na śniegu i uprawianiu sportów zimowych.

Zaznaczył jak ważne jest noszenie ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe dla naszego bezpieczeństwa. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta.

Dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami, pokazały, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu, wykazały się też znajomością numerów alarmowych i znaków drogowych.

Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Dodatkową atrakcją dla dzieci był Policek – maskotka suskiej policji, która towarzyszyła dzieciom podczas spotkania. Dzieci bardzo aktywnie i uważnie uczestniczyły. Wysłuchały wszystkich rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Dziękujemy Panu policjantowi za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Katarzyna L.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.