Biedronki „w zgodzie z naturą”

Przedszkolaki z Biedronek dobrze wiedzą o tym, że żeby żyć „w zgodzie z naturą” trzeba ją dobrze poznać. Dlatego po wycieczce do parku przyszła kolej na jesienną leśną przygodę z panią Małgosią Murańską- pracownikiem Nadleśnictwa Sucha. Pani leśnik podczas spotkania opowiedziała dzieciom o swojej pracy, przekazała ważne informacje nt. zmian zachodzących w lesie związanych z porą roku oraz opowiedziała o gatunkach roślin i zwierząt występujących w naszym lesie. Dzieci przy cudownej jesiennej pogodzie doświadczyły nie tylko wysiłku fizycznego, ale także oddychały wspaniałym rześkim powietrzem. Długi spacer przyczynił się do wzbogacenia wiedzy o lokalnej przyrodzie, a także wpłynął pozytywnie na wytrzymałość i kondycję naszych dzielnych pięciolatków.

Nie tylko podczas spaceru dzieci obcują z przyrodą: w przedszkolnej sali Biedronki każdego dnia mogą korzystać z sensorycznej makiety lasu, tworzyć litery z patyczków, korzystać z „kasztanowych” masaży, czy tworzyć prace plastyczne nt. lasu i przyrody.

Elżbieta R.