Biedronki witają Panią Jesień

23 września Biedronki bardzo uroczyście powitały Panią Jesień. Szczególny nastrój stworzyły przyniesione przez dzieci dary jesieni: dynie, wrzosy, kasztany i żołędzie.

Przedszkolaki poprzez zabawy badawcze w wielkim skupieniu poznały odpowiedzi na pytania:

Czy można zobaczyć porę roku? Widać ją w zmieniających się kolorach liści, jesiennych warzywach i kwiatach.

Czy można ją poczuć, powąchać, dotknąć? Jesień jest twarda i gładka jak dynia, mała i okrągła jak kasztan, ciepła i delikatna jak podmuch wiatru, pachnie lawendą i korą drzew.

A jak smakuje jesień? Ma pyszny smak złocistego miodu…

W tym dniu przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem założyły Jesienny Kącik Przyrody w swojej sali oraz wypatrywały wszystkich oznak jesieni podczas spaceru w okolicy przedszkola.

Elżbieta R.