„Bóg się rodzi, moc truchleje…”

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia jest wyjątkowy, pełen radości, refleksji, serdecznych spotkań w gronie najbliższych.

W dobrym przeżywaniu tego czasu pomaga świadome pielęgnowanie tradycji i zwyczajów świątecznych. Jednym z nich są „Jasełka” – widowisko, którego treścią jest historia Narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do „Jasełek” w grupie „Pszczółki” trwały wiele dni. Dzieci z dużym zaangażowaniem podjęły działania i wdrożyły się w swoje role. Chętnie uczyły się też kolęd i pastorałek.

19 grudnia 2023 r., przedstawienie obejrzeli zaproszeni rodzice, a następnego dnia dzieci i pracownicy przedszkola. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci i bożonarodzeniowa dekoracja. Przedszkolaki na moment zamieniły się w Najświętszą Rodzinę, Aniołów Pasterzy, Gwiazdeczki, Góralki i Kolędników. Nasi mali artyści z dużym przejęciem odtwarzali role, prezentowali swoje umiejętności, śpiewali kolędy, pastorałki oraz wykonali piękny taniec do piosenki „Mario, czy już wiesz”. Należą im się wielkie brawa za odwagę i wspaniały występ, poprzez który stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. To była podniosła chwila, utrwalająca dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale przede wszystkim wzmacniająca ciepłe i serdeczne relacje między dorosłymi i dziećmi. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za obecność i piękne życzenia świąteczne oraz rodzicom za pełne zaangażowanie i pomoc.

Natalia J-M.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.