Chemia kluczem do ekologii

W ramach udziału Urzędu Miasta w programie „LIFE” 19 czerwca 2023r. w Miejskim Przedszkolu Samorządowym w Suchej Beskidzkiej zostały przeprowadzone warsztaty ekologiczne , których celem było pokazanie za pomocą doświadczeń chemicznych różnych zjawisk zachodzących w powietrzu.

Pani Marta zaprezentowała przedszkolakom szereg ciekawych i bardzo efektownych doświadczeń chemicznych. Głównym celem spotkania było rozbudzenie wyobraźni dziecięcej oraz zapoznanie z nowymi zjawiskami i pojęciami. Przedszkolaki dowiedziały się jaki jest wzór chemiczny wody oraz dwutlenku węgla, poznały nazwy przyrządów wykorzystywanych w salach chemicznych.

Wiele fascynacji dostarczyły im również doświadczania, w których mogły aktywnie uczestniczyć. Brali udział przy tworzeniu dymiącego pociągu, który przedstawiał zanieczyszczenia wpuszczane do atmosfery oraz pasty do zębów, które odzwierciedlało zjawiska rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń. Dzieci świetnie bawiły się podczas doświadczeń z suchym lodem.

Wiadomym jest, iż doświadczenia chemiczne mają w sobie specjalnego rodzaju siłę przyciągania, zarówno dla przeprowadzającego te doświadczenia, jak dla obserwatorów. Wszelkie  eksperymenty wzbudziły  w dzieciach ciekawość, oswoiły z nieznanymi dotąd zjawiskami, dostarczyły im dużo radości, poprzez spotkanie z „małym światem chemii”. Dzieci uwielbiają odkrywać to, co nowe i nieznane i dlatego warsztaty sprawiły dzieciom wiele satysfakcji, wzbogaciły je o nowe doświadczenia i wiadomości.

Barbara B.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.