Ciekawe pomoce

Dzieci w przedszkolu poprzez zabawę uczą się, integrują, rozwijają twórczość, pomysłowość, aparat mowy oraz małą i dużą motorykę.

Jak warunki atmosferyczne nam sprzyjają wychodzimy na spacer, korzystamy z miejskiej infrastruktury – „Orlik” oraz do ogrodu przedszkolnego, a podczas deszczowej lub wietrznej pogody bawimy się w naszych przedszkolnych salach ulubionymi zabawkami i przyborami. Pani dyrektor bardzo dba o naszych wychowanków, zakupiła przedszkolakom nowe pomysłowe przybory do zabawy. Nie od dziś wiadomo, iż zabawki stymulują różne zmysły u dzieci: wzroku, dotyku, słuchu czy węchu.

Aby rozbudzić w dzieciach zmysł odkrywcy, dzięki któremu mogą wykorzystać wewnętrzny potencjał do robienia wartościowych rzeczy warto sięgać po różne dostępne i ciekawe pomoce dydaktyczne. Duża różnorodność zabawek zachęca dzieci do samodzielnej czy zespołowej zabawy, co przekłada się na samodzielność, integrację, współdziałanie i kreatywność.

Maria O.