Dobro zawsze wraca czyli historia Szewczyka Dratewki

Skromny, dobry szewczyk o imieniu Dratewka wędrował od wsi do wsi naprawiając ludziom buty.

Na swojej drodze spotkał zwierzątka, które potrzebowały pomocy. Biedny, ale uczynny chłopiec chętnie im tej pomocy udzielił, nie oczekując niczego w zamian. Wdzięczne zwierzęta obiecały, że kiedyś też mu pomogą. Dratewka nie wierzył jednak, aby małe pszczółki, mrówki czy kaczuszki mogły mu w jakikolwiek sposób pomóc. Tymczasem dobro powraca w najmniej oczekiwanym momencie….

Aktorzy z Teatru Lalek „Kukiełka” z Ptaszkowej w przystępny i wesoły sposób przedstawili przedszkolakom mądre opowiadanie, wykorzystując pięknie wystrojone lalki, sceniczny dym, a nawet bańki mydlane, aktywizując małych widzów. Zaprezentowano również budowę lalki teatralnej oraz pokazano różnicę pomiędzy kukiełką a jawajką, a niektórzy ochotnicy mogli wykazać się swoją odwagą na scenie wykonując specjalne zadania.

Pamiętajmy zatem: bądźmy serdeczni, otwarci, chętni do pomocy, wrażliwi na krzywdę innych, bo dobre uczynki wracają.

Brygida S.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.