„Drzewo Życia” – spektakl

W dniu 06.03.2024r. Nasze Przedszkolaki miały przyjemność zobaczyć spektakl „Drzewo życia” w ramach LIFE-IP EkoMałopolska.

Spektakl w idealny sposób przekazywał dzieciom zagadnienia na temat dbania o planetę, segregacje śmieci oraz recykling. Przedstawione zostały konsekwencje zanieczyszczeń wody i powietrza oraz ich wpływu na ludzi, zwierzęta i rośliny. Spektakl opowiadał o losach starej Gazety Emilii, pieska Rysia, potworze Gałganie oraz mądrym Drzewie Życia. Rysiek razem z Emilią podjęli próbę ratowania świata, a ich najlepszymi pomocnikami okazały się nasze dzieciaki z przedszkola. Dzieci wykazały się ogromna wiedzą nt. segregacji śmieci oraz wiedziały jak zmniejszyć zanieczyszczenia w powietrzu.

Głównym celem spektaklu było podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i wskazanie postaw proekologicznych. Natomiast bogata scenografia, niezwykłe kostiumy i muzyka przyciągały uwagę dzieci do samego końca.

 

 

Katarzyna L.

 

 

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.