„Dzień Kolorowej Skarpetki”

„Dzień Kolorowej Skarpetki”

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Samorządowego w Suchej Beskidzkiej  wierzą, że dobre gesty mają znaczenie, dlatego włączyły się do Akcji „Wyjątkowa Skarpetka” OREW Juszczyn, pokazując swoje zrozumienie i akceptację.

Solidaryzując się w tolerancji i akceptacji dzieci z Zespołem Downa do ozdabiania skarpetek zaangażowali się wszyscy: dzieci, rodzice, wychowawcy oraz pracownicy przedszkola. Skarpetki były ozdabiane różnymi technikami plastycznymi. 22 marca, każde dziecko przyszło w skarpetce nie do pary. Zakładając kolorowe, nie pasujące skarpetki zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa. Pokazując, że rożni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka. Dzieci uczestniczyły w projekcji filmu „Wyjątkowe dzieci czyli Zespół Downa” stworzonego przez pracownika OREW Juszczyn.

Nasz sznurek kolorowych skarpetek w tym roku wynosił  78,5 metra – 628 skarpetek. Tym samym pobiliśmy zeszłoroczny wynik 37 metrów.

Ważne jest, żeby już od najmłodszych lat pokazać dzieciom różnorodność, uczyć empatii  i tolerancji.

Wszyscy jesteśmy różni , a jednocześnie równi. 

Natalia M.J.

 

 

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.