Dzień Książki 2023

W Miejskim Przedszkolu Samorządowym od lat realizujemy Plan czytelniczy, podkreślając walory korzystania z książek od najmłodszych lat.

W tym roku podczas Dnia Książki każde dziecko mogło przynieść do przedszkola swoją ulubioną książeczkę a także przebrać się za ulubionego bohatera. Ponadto każda z grup miała do wykonania zadanie: stworzyć zasady korzystania z książek, odwiedzić Biblioteczkę Przedszkolną i zapoznać się z różnorodnymi rodzajami książek, stworzyć własną książeczkę i o niej opowiedzieć, ułożyć puzzle w zespołach dotyczące postaci z literatury dziecięcej, rozwiązać zagadki słuchowe i obrazkowe dotyczące baśni, poznać kolejne etapy powstawania książek przez obejrzenie edukacyjnego filmu. Najwięcej emocji wzbudziło jednak rozstrzygnięcie konkursu „Bajkowa zakładka do książki”, w którym udział wzięło 45 dzieci. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, a wspaniałe prace mogliśmy oglądać na wystawce w szatni.

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w organizowaniu wszelkich inicjatyw związanych z promowaniem czytelnictwa.

Dorota W.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.