Dzień Pszczół w grupie „Pszczółek”

 

Dzieci z grupy 6-latki „Pszczółki” zrealizowały  następne zadanie z obchodów nietypowych dni  – „Dzień Pszczół”. Już sama nazwa naszej grupy do obchodów tego dnia nas zachęca. Pszczoły to jedne z najbardziej znanych i cenionych owadów. Właśnie w maju, kiedy wszystko wokół kwitnie, a owady zaczynają swoja pracę, przedszkolaki świętują razem z pszczołami, aby jak najwięcej dowiedzieć się o zwyczajach pszczelej rodziny. Starszaki obejrzały filmik edukacyjny pt. „ Pszczoły”, rozwiązywały rebusy obrazkowo – wyrazowe oraz zagadki słowne, a następnie przeszliśmy do „Interaktywnego Kącika Pszczelarskiego” przygotowanego  w naszym przedszkolu przez nauczycielkę Panią Elżbietę R. Tutaj dzieci zdobywały wiadomości na temat: budowy pszczoły, jak powstaje miód, kto mieszka w ulu oraz poznały wszystkie narzędzia i przedmioty potrzebne podczas pracy  przy produkcji miodu. Na podsumowanie zdobytych wiadomości 6-latki miały za zadanie ułożyć  w kolejności obrazki na temat „Jak powstaje miód”. Zrobiły to w ekspresowym tempie i zdobyły medal „ Przyjaciel pszczół”. Dzieci chętnie przystąpiły do wykonania pracy plastycznej „Pszczoły do ula” oraz wzięły udział w zabawie ruchowej „Plaster miodu”. Jeszcze wspomnę, że dzieci z grupy „Pszczółki” w naszym przedszkolu bardzo lubią zjadać miodek na śniadanko.

Przedszkolaki dowiedziały się, że pszczoły nie tylko zapylają rośliny, ale też dostarczają nam pyszny miód i odgrywają kluczową rolę w całym ekosystemie.
Maria O.

 

 

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.