Dzień Strażaka

4.05.2023r. Miejskie Przedszkole w Suchej Beskidzkiej odwiedzili Strażacy.

Dzieci bardzo ucieszyły się z tej wizyty bo mogły dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o pracy tych wspaniałych bohaterów. Pan Łukasz i Pan Grzegorz opowiedzieli o wykonywanych przez nich czynnościach, pokazując elementy swojej garderoby i wyposażenia w czasie akcji ratunkowej, a także przypomnieli numery alarmowe. Młodsze dzieci posłuchały czytanej przez strażaka książeczki „Kicia Kocia i straż pożarna” starsze uczestniczyły w pokazie pierwszej pomocy. Wszystkie przedszkolaki miały możliwość obejrzenia wozu strażackiego oraz usłyszenia syreny. Na koniec pogadanki dzieci podziękowały za poświęcony czas i zaśpiewały „Sto lat” przybyłym gościom z okazji ich święta. Wszyscy z uczestników spotkania z pewnością zapamiętają ten dzień na długo. Składamy serdeczne podziękowania Panu Łukaszowi K. i Grzegorzowi G. za przybliżenia dzieciom zawodu strażaka.

Dorota W.