Fabryka Bombek

W dniu 16.11.2023 dzieci z grupy Pszczółki i Zajączki wybrały się na wycieczkę do Fabryki ozdób choinkowych „Bombek” w Wieliczce.

Po przybyciu na miejsce dzieci wraz z opiekunami i przewodnikiem fabryki udały się do pracowni ozdób świątecznych. Każde z dzieci otrzymało bombkę, którą mogło własnoręcznie ozdobić. Po skończonej pracy, dzieci mogły zaobserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych i zobaczyły jak powstają bombki.  Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek. W pierwszym etapie dzieci zostały zapoznane z procesem dmuchania bombek, a następnie  z etapem „srebrzenia” , gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych etapów.

Wszystkie ozdoby malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Na pamiątkę pobytu, każde z dzieci otrzymało bombkę, którą własnoręcznie ozdobiło podczas warsztatów. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w  świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem dzieci ozdobią choinki własnoręcznie zdobionymi bombkami. Cel wycieczki został osiągnięty, dzieci zadowolone, pełne wrażeń, bezpieczne wróciły do przedszkola.

Natali M-J.