Jasełka tradycja naszego przedszkola

W świątecznej atmosferze dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego zaprezentowały „Jasełka” dla zaproszonych dzieci i ich nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr. 1, Szkoły Podstawowej nr. 2 oraz z Miejskiej Świetlicy Profilaktycznej.

Również odwiedzili nas wyjątkowi goście, emerytowani pracownicy Miejskiego Przedszkola Samorządowego, oraz członkowie Stowarzyszenia „Suscy Seniorzy”. Dla byłych pracowników naszego przedszkola było to wspaniałe przeżycie oraz powrót wspomnieniami do lat pracy w tej placówce.

W role aktorów wcieliły się dzieci z grupy „Pszczółki”. Nie zabrakło Świętej Rodziny, Gwiazdeczek, Góralek, Pasterzy, Aniołów oraz Kolędników.

Głównym celem tej uroczystości było kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć, wzmacnianie więzi emocjonalnej, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością.

Przed każdym występem, dzieci przebierały się w swoje stroje co pomogło usprawnić ich motorykę małą, dużą, zmysł oraz organizację pracy. Całej tej uroczystości towarzyszyła gama kolęd i pastorałek. Podczas przedstawienia Gwiazdeczki i Aniołek wykonali układ taneczny do piosenki „Mario, czy Ty wiesz”. Uroczysty i nastrojowy klimat nadała temu przedstawieniu pięknie przygotowana dekoracja oraz stroje, w których występowały dzieci. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa.

Wszystkim zaproszonym gościom dziękujemy za przybycie.

Natalia M-J.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.