Kącik Małego Pszczelarza

W naszym przedszkolu zrobiło się bardzo wiosennie, a nawet czuć już lato, dlatego w korytarzu został przygotowany Kącik Małego Pszczelarza. Każda grupa może się w nim zapoznać z owadami zapylającymi, budową pszczoły, z procesem wytwarzania miodu, ich różnorodnością. Dzieci mogą poznać hierarchię wśród pszczół, budowę prawdziwego ula, tajniki pracy pszczelarza i jego narzędzia pracy. Po odwiedzinach w Kąciku dzieci będą umiały wymienić więcej niż jeden produkt pracy pszczół, bo przecież pszczoły nie produkują tylko miodu.

Ale najważniejsze wiadomości dotyczą znaczenia wszystkich owadów zapylających dla naszej przyrody i dla nas samych. Dlatego w Kąciku nie zabrakło takich eksponatów, jak gniazda dzikich pszczół, czy hotULI- domków dla owadów zapylających.

Na podsumowanie zdobytej wiedzy, każda grupa powinna wykonać specjalne zadanie.

Powodzenia!!!

Elżbieta R.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.