Koncert uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Suchej Beskidzkiej

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Suchej Beskidzkiej.
               Uczniowie i nauczyciele pokazali dzieciom jak są zbudowane ich instrumenty, jak się nazywają, do której grupy instrumentów należą, a nawet jak można je poskładać z części. Mieliśmy zatem niepowtarzalną okazję na bliskie spotkanie z muzyką klasyczną na żywo. Mogliśmy wysłuchać pięknego koncertu muzycznego granego na różnych instrumentach dętych, strunowych i perkusyjnych, a ponadto  zobaczyć z bliska takie instrumenty jak: akordeon, flet, wiolonczela, puzon, bęben, skrzypce, klarnet, saksofon, gitara.
              Zdolni uczniowie zaprezentowali nam m.in. takie utwory jak:  „Bolero”czy „W ciemnym lesie echo niesie” M.Grabowskiego, a pani Beata Adamczyk, nauczycielka gry na wiolonczeli, zagrała przepiękny utwór  „Łabędź” C.Saint-Saensa. Wszystkie wykonania zostały nagrodzone oklaskami przez nasze przedszkolaki.
              Wśród wykonawców koncertu byli absolwenci naszego przedszkola, więc kto wie, może wśród słuchaczy znajdą się kolejni chętni kandydaci na uczniów szkoły muzycznej?  Aktualnie w Szkole Muzycznej I stopnia  w Suchej Beskidzkiej prowadzony jest nabór kandydatów w wieku od 6 do 16 lat na rok szkolny 2024/2025 . O szczegółach zapisów można przeczytać na ulotkach w szatni w przedszkolu lub klikając w poniższy link.
              Bardzo dziękujemy wszystkim grającym dzieciom, a także towarzyszącym im nauczycielom i opiekunom za piękny koncert.
Brygida S.
Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.