Kreatywne Dni Nietypowe – Dzień Kota

„Dzień Kota”

„Takie ma oczy, takie ma wąsy, taki ma nos, pazurkami drapie i myszy łapie. Wchodzi na płot nazywa się … KOT”.

Dzieci z grupy Pszczółki obchodziły nietypowe święto  – „Dzień Kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej opaski z kocimi uszkami.

W tym dniu były wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacer, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach, rozwiązywanie zagadek o kotach. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych ras kotów. Przedszkolaki wykonały też pracę plastyczną wydzierankę pt. „Kotek”. Wyklejanie postaci kota sprawiło dzieciom wiele radości. Było to również doskonałe ćwiczenie sprawności manualnych dłoni.

„Dzień Kota” był również okazją do podkreślenia roli kotów w życiu człowieka – dzieci dobrze przecież wiedzą, że o koty trzeba dbać oraz zwracać uwagę na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Było dużo informacji na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami. Uwrażliwianie na potrzeby wszystkich zwierząt, wyrabianie szacunku i rozwijanie empatii do tych małych milusińskich.

Natalia M.J.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.