Kreatywne Dni Nietypowe

Kreatywne Dni Nietypowe w Misiach

Misie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego  „Kreatywne Dni Nietypowe” przystąpiły do wielu ciekawych działań mających na celu uatrakcyjnienie pracy z dziećmi oraz świętowanie podczas zabawy nietypowych świąt. W projekcie najważniejsze jest aktywizowanie dzieci poprzez rozwijanie ich twórczości i kreatywności.

Misiom udało się zrealizować Dzień Kropki, Dzień Kredki oraz Dzień Dinozaura. W każdym dniu dzieciom towarzyszył śmiech i dobra zabawa. Podczas świętowania Dnia Kropki dzieci nabierały pewności siebie oraz rozwijały poczucie przynależności do grupy. Dzieci miały okazję pobawić się w detektywa i poszukać w sali kropek według wskazówek oraz docenić efekty pracy własnej oraz innych. Podczas Dnia Kredki dzieci miały okazję rozwijać sprawność fizyczną, popracować nad koordynacją wzrokowo-ruchową oraz wykonać różne prace manualne. Misie wspólnie wykonały kolorowankę i zrozumiały, że każda kredka jest tak samo ważna jak inna.  Było to nawiązanie do tego, iż każda osoba tworząca grupie jest inna i równie ważna. Natomiast podczas Dnia Dinozaura dzieciom towarzyszyło już od wejścia do przedszkola dużo niespodzianek. Misie tropiły ślady dinozaura, obejrzały film edukacyjny nt. dinozaurów oraz wykonały ćwiczenia fizyczne zamieniając się w dinozaury.

Każde działanie w przedszkolu ma na celu uczyć poprzez zabawę, a sama radość dzieci i aktywne działanie podczas zajęć przenosi się  a efektywność pracy.

 

Katarzyna L.

 

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.