Leśna ścieżka sensoryczna

          Jak pachnie las? 🌲🌳      Jak można go poczuć, dotknąć, zbadać? 👀
Dzisiaj dzieci z grupy Motylki 🦋 badały dotykiem i wzrokiem elementy leśnej przyrody, takie jak mech czy kora, porównywały gałązki drzewa liściastego i iglastego, opisywały swoje doznania dotykowe a na koniec … przeszły po ekologicznej ścieżce sensorycznej bosymi stopami. 👣 Jak możecie się domyślać, najwięcej wrażeń i ekscytacji dostarczyły przedszkolakom kłujące gałązki świerkowe oraz zimne kamienie pokryte mięciutkim mchem.
         Rozwój sensoryczny jest bardzo ważny dla dzieci. Pozwala odczuć, porządkować, składać w jedną spójną całość i rozumieć w relacji do siebie bodźce odbierane przez zmysły z otaczającego nas świata. Ścieżka sensoryczna pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową, a ta jest potrzebna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko. A co najważniejsze, przejście przez taką ścieżkę to świetna zabawa i test na odwagę !
Brygida S.
Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.