Misie w świecie dinozaurów

W lutym dzieci z grupy „Misie” przeniosły się na pradawny ląd, w którym królowały dinozaury.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w zajęciach, zgłaszały się do odpowiedzi, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat wielkich jaszczurów – a miały ich naprawdę sporo! Okazało się, że „Misie” to prawdziwi miłośnicy dinozaurów! Podczas tego tygodnia stworzyliśmy w naszej sali kącik dinozaurów, lepiliśmy z masy solnej kości oraz tworzyliśmy skamieliny. Dzieci rozpoznawały i nazywały wiele gatunków dinozaurów, a także oglądały filmy edukacyjne poświęcone omawianemu tematowi.

Co więcej, poznały zawód paleontologa i wcieliły się w jego rolę – tak, prowadziliśmy w naszej sali wykopaliska, a następnie z odnalezionych kości układaliśmy szkielety dinozaurów. Dzieci dowiedziały się także, gdzie należy się udać aby zobaczyć dinozaury, poznały wybrane zwierzęta prehistoryczne oraz zdobyły odpowiedź na pytanie, dlaczego dinozaury wyginęły? To był niesamowity tydzień.

Justyna G.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.