„Motylki” i zwyczaje owadów

Maj to miesiąc pełen uroku, a łąka cieszy nasze oczy paletą barw. Mamy chabry,maki,stokrotki,koniczynę,różnokolorowe motyle,pszczoły,ślimaki,mrówki. Przedszkolaki z grupy Motylki w te słoneczne majowe dni gromadziły wiadomości na temat życia bocianów oraz innych zwierząt zamieszkujących polskie łąki. Łąkowe zwierzątka pomogły przedszkolakom poprzez zabawę kształtować orientację w przestrzeni, doskonalić liczenie elementów, a także utrwalić stadia rozwoju motyla. Nauka poprzez działanie i zabawę dostarczyła dzieciom wielu emocji: radości, zdziwienia, zadowolenia, spełnienia, ciekawości.  „Motylki” same mogły wcielać się w różne role: jaja składanego przez dorosłego osobnika, wciąż głodnej gąsienicy, poczwarki czy wychodzącego z kokonu pięknego motyla.
Brygida S.
Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.