Na łące…

O tym, że na łące można spotkać wiele różnych zwierząt, wiedzą już nawet krasnale.

W ostatnich dniach najmłodsza grupa przedszkolna poznawała jak piękna może być łąka. Sprawdzali jakie rośliny na niej rosną. Wspólnie przeliczali kwiaty oraz tworzyli rytmy z nich, układając je na swoim zielonym dywanie.

Korzystając z ładnej pogody, Krasnale mogły przeprowadzić obserwację badawczą. Dowiedziały się, że na łące mieszkają różne owady. Bardzo uważnie szukały m.in. mrówek, motyli, pająków. Już wiedzą, że nie trzeba się ich bać.

Wszystkie dzieci stworzyły puzzle XXL przedstawiające owady oraz wykonały metodą stemplowania biedronkę. W każdej pracy plastycznej dzieci uczą się planowania oraz zachowania porządku po jej zakończeniu.

Katarzyna L.