Nasza wyobraźnia

W ostatnim czasie Misie miały okazje poruszyć bardzo ważny dziecięcy temat: marzenia, życzenia i wyobraźnia.

Każdy o tym wie, że wyobraźnia dziecięca nie zna granic. Nasze Misie miały okazje wyrazić to w różnych formach, m. in. poprzez prace plastyczne, zabawy ruchowe oraz swobodne rozmowy. Dzieci wysłuchały opowiadania „O Rybaku i Złotej Rybce” oraz potrafiły omówić zachowania jego bohaterów. Bardzo chętnie opowiedziały, jakie mają własne życzenia i marzenia. Misie miały okazje rozwijać własną kreatywność poprzez stworzenie „Stworka-Potworka” oraz nadaniu mu imienia. Przedszkolaki świetnie pokazały, jak można się bawić codziennymi przedmiotami takimi jak: nakrętki, patyczki drewniane.

Dzieci uwielbiają tworzyć z takich materiałów jak: pudełka kartonowe, naturalne tworzywa (liście, kora), rolki papierowe. Zachęcam wszystkich rodziców do aktywizowania w pobudzaniu wyobraźni i kreatywności dziecięcej.

Katarzyna L.