Nowe kąciki zabaw w grupie Żabki

W kwietniu grupa Żabki w swojej sali stworzyła nowe możliwości zabawy.

Wszystko za sprawą tematu kompleksowego „W świecie ekonomii,” który chociaż brzmi bardzo poważnie, bez wątpienia spodobał się dzieciom. Przedszkolaki dowiedziały się do czego służy pieniądz, jak kupowano i sprzedawano bardzo dawno temu, kiedy jeszcze nie było pieniędzy, skąd biorą się pieniądze, co to jest bank, potrzeba i zachcianka, a także jak zrobić mądre zakupy i zachować się w sklepie. Dzieci mogły wcielić się w rolę kasjera, sprzedawcy i klienta, co było bardzo ciekawym doświadczeniem. W kolejnych tygodniach oprócz kącika sklepowego powstał także kącik majsterkowicza. Dzięki zgromadzonym materiałom plastycznym Żabki mogły z radością tworzyć i sklejać różnorodne konstrukcje rozwijając przy tym umiejętności manualne i wyobraźnię przestrzenną. Dziękujemy rodzicom za umożliwienie stworzenia nowych kącików zabaw.

Dorota W.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.