Pan Policjant w przedszkolu

Bardzo ważnym wydarzeniem w życiu przedszkolaków było spotkanie z Policjantem w Miejskim Przedszkolu Samorządowym.

W tym roku była nauka przez zabawę, a była to zabawa w „Memory”. W trakcie zabawy, gdzie dzieci bardzo ochoczo odkrywały obrazki, przybliżono i usystematyzowano dzieciom wiadomości dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach, zasady bezpiecznego funkcjonowania w społeczeństwie, ostrzegał przed nieznajomymi psami, uczył dzieci przyjęcia odpowiedniej bezpiecznej pozycji w razie spotkania się z groźnym nieznanym psem. Znaczną uwagę Policjant poświęcili na korzyści płynące z noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe oraz prosił, aby dzieci podczas jazdy na rowerach, hulajnodze zawsze zakładały na głowę kask jako element ochronny.

Zwrócono uwagę na znajomość przez przedszkolaków własnego imienia i nazwiska oraz adresu zamieszkania. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkani z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba której nie należy się bać, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Maria O.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.