Poznajemy czym jest teatr!

12.10.23 r. grupa Żabki oraz Biedronki z Miejskiego Przedszkola Samorządowego w Suchej Beskidzkiej miały okazję uczestniczyć w autokarowej wyciecze do Zaułku Animacji w Lanckoronie. Dzieci obejrzały spektakl teatralny „Historia starego kredensu” z użyciem nietypowych eksponatów – przy zastosowaniu teatru przedmiotu, w wykonaniu Pana Krzysztofa Falkowskiego.

Tajemnicza opowieść, której scenariusz przez wiele lat był schowany w szufladzie tytułowego kredensu dotyczyła historii dwóch braci, którzy walczyli o rękę księżniczki, przemianie pod wpływem zazdrości, walce ze złem… Nietypową sceną stał się przedwojenny warszawski kredens, pełen schowków i zakamarków pozwalający przenieść się w najróżniejsze miejsca akcji. Najwięcej emocji wśród przedszkolaków wzbudził Bazyliszek uśpiony w podziemiach kredensu. Cały spektakl wypełniała znakomita oprawa muzyczna, która pozwoliła wczuć się w emocje i przeżycia bohaterów. Po zakończeniu widowiska dzieci miały czas na oglądanie eksponatów zgromadzonych w siedzibie Zaułku Animacji a także na drugie śniadanie w ogrodzie. Po przerwie wszyscy z wielkim zainteresowaniem zgromadzili się aby uczestniczyć w warsztatach teatralnych. Dzieci mogły spróbować swoich sił wczuwając się w rolę aktora. Pan Krzysztof zaprezentował przedszkolakom m.in. teatr z użyciem magnesu, sznurka, pacynek, kukiełek, marionetek różnego rodzaju, doradzał także w jaki sposób budować dialog, posługiwać się eksponatami i poruszać się na scenie.

Wycieczka z pewnością zostanie na długo w pamięci naszych wychowanków. Wszystkie dzieci wróciły bezpiecznie do przedszkola, zdobywając wiele cennych doświadczeń.

Dorota W.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.