Poznajemy pracę krawcowej

W związku z realizacją „Planu preorientacji zawodowej” dzieci z grupy „Biedronki” wybrały się do „ Punktu usługowego krawieckiego”.

Celem wycieczki było poznanie urządzeń i przyborów potrzebnych do wykonywania zawodu krawcowej. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego praca krawcowej jest potrzebna, jakich używa przyborów i narzędzi, poznały kolejne etapy pracy podczas szycia ubrań, np.: odmierzanie, wykrawanie, szycie na maszynie, prasowanie. Podczas spotkania dzieci zadawały pani krawcowej wiele pytań i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Dużym zainteresowaniem u krawcowej okazał się piesek „Reksio”, który został przyniesiony do punktu usługowego przez dziewczynkę do naprawy. Przedszkolaki zaraz się z nim zaprzyjaźniły, dopytywały panią co on tu robi?, kto go przyniósł? Poprosiły aby szybko został naprawiony przez panią krawcową i wrócił do swojej właścicielki. Dzieci dowiedziały się, że w takim punkcie usługowym nie tylko naprawiamy czy szyjemy ubrania, ale również można naprawić ulubioną maskotkę.

Dziękujemy Paniom za miłe spotkanie i przekazanie wielu ciekawych informacji na temat pracy krawcowej.

Maria O.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.