Poznajemy Zasady Bezpieczeństwa Na Drodze

W drugim tygodniu września dzieci z grupy Żabki dowiedziały się jak stać się świadomym uczestnikiem ruchu drogowego.

Przedszkolaki poznały sposoby unikania zagrożeń związanych z niebezpiecznymi sytuacjami poprzez film edukacyjny, pogadanki, zabawy dydaktyczne, zabawy muzyczno-ruchowe, scenki sytuacyjne, teksty literackie, ilustracje – nawiązujące do konkretnych zachowań. Przedszkolaki poznały także znaczenie niektórych znaków drogowych, miały także za zadanie stworzyć własny znak – wśród nich znalazły się m.in. „Zakaz przechodzenia kotów”, „Zakaz patrzenia w telefon na pasach” „Uwaga! Ludzie!” i wiele innych, bardzo kreatywnych pomysłów. Kluczowym elementem realizacji tematu kompleksowego była wycieczka na skrzyżowanie.

Dzieci w praktyczny sposób poznały jak bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy a także mogły „na żywo” wyszukiwać znaki znajdujące się na trasie. Każdy przedszkolak wie, że będąc uczestnikiem ruchu drogowego trzeba być niezwykle uważnym i odpowiedzialnym.

Dorota W.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.