Prawdziwy skarb

Zwyczajny, deszczowy dzień w przedszkolu? Nic bardziej mylnego. Dzisiaj bowiem gościliśmy Teatr Eden.
 Aktorzy zaprosili przedszkolaków do udziału w spektaklu teatralnym pt. „Prawdziwy skarb”. To przypowieść o Hani,córce marnotrawnej,która wyruszyła do miasta w poszukiwaniu skarbu i lepszego,ciekawszego życia. Zamiast tego znalazła fałszywego przyjaciela,straciła wszystkie pieniądze i z pokorą i wstydem wróciła do rodzinnego domu.
      To przedstawienie oparte na biblijnej przypowieści o synu marnotrawnym niesie ze sobą ponadczasowe przesłanie dostosowane dla małego odbiorcy.  Uczy posłuszeństwa wobec rodziców, wyjaśnia, że  pieniądze nie są najważniejsze, a prawdziwych przyjaciół nie da się kupić.
Czym zatem jest tytułowy skarb?
Dzieci odpowiadały,że to pieniądze, diamenty,złoto,serce…❤️
A czym dla Was jest Prawdziwy skarb?
Brygida S.