Przedszkolaki z wizyta u Burmistrza

W dniu 14.03.2024r. dzieci z grupy 6l „ Pszczółki” udały się z wizytą do Burmistrza naszego miasta. Wydarzenie to okazało się być dla dzieci ogromnym przeżyciem. Przedszkolaki miały okazję zająć miejsca w sali konferencyjnej przy dużych stołach i poczuć się jak prawdziwi radni podczas sesji. Po rozgoszczeniu się na wygodnych krzesłach przez dzieci Pan Burmistrz przywitał się słowem oraz gestem uściśnięcia dłoni, co było również miłym zaskoczeniem dla przedszkolaków. W trakcie sympatycznej rozmowy z najmłodszymi mieszkańcami, Burmistrz wyjaśnił dzieciom na czym polega kierowanie miastem oraz opowiedział o symbolach związanych  z Suchą Beskidzką –       o barwach miasta i jego herbie. Dzieci bardzo odważnie i bardzo sensownie odpowiadały na pytania Gospodarza – co im się w mieście podoba, o swoich zainteresowaniach oraz co chcieliby zmienić w przedszkolu, w mieście, itp. Pewnie będą to wskazówki cenne dla Burmistrza na dalsze planowania wizji co do miasta i przedszkola. Po ważnych obradach Burmistrz zaprosił dzieci do swojego gabinetu, gdzie każdy przedszkolak mógł usiąść na krześle czy przy biurku włodarza naszego miasta. Kto wie: być może jest wśród nich przyszły burmistrz?! Bowiem chętnych na tę posadę było bardzo wielu przedszkolaków. Dzieci przygotowały Burmistrzowi skromny podarunek wykonany na zajęciach plastycznych – obraz „ Kicka „ wyklejony maleńkimi kuleczkami z bibuły oraz każdy z grupy podpisał się własnoręcznie. Pan Burmistrz również obdarował  dzieci upominkami oraz słodyczami.

Korzystając z okazji pragniemy raz jeszcze serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi za gościnę, poświęcony czas i uwagę.

 

Maria O.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.