„Przygotowania do świąt”

W styczniu dzieci z grupy Żabki uczestniczyły we wspólnych zabawach z rodzicami podczas zajęć otwartych.

Na początku przedszkolaki zaprezentowały inscenizację dotyczącą przygotowań do świąt. Wcielając się w rolę poszczególnych członków rodziny dzieci recytowały swoje kwestie i śpiewały piosenkę. Następnie zaprosiły swoich najbliższych do różnych konkurencji w zespołach.

Każda z drużyn miała za zadanie odnaleźć i rozwiązać ukryte zagadki, ułożyć puzzle z obrazkami dotyczącymi tradycji świątecznych, oraz uczestniczyć w kalamburach dotyczących dyscyplin sportów zimowych. Na koniec drużyny musiały zatańczyć do wybranej muzyki taniec ze śnieżnymi kulami. Wszystkiemu towarzyszyła niezwykła atmosfera i znakomite humory. Zajęcia otwarte są okazją do integracji rodziców i dzieci a także dają możliwość obserwowania przedszkolaków podczas prezentowanych umiejętności oraz uczestniczenia w zajęciach o charakterze dydaktycznym.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Dorota W.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.