Spotkanie z lekarzem

W dniu 24.04.2023 r. dzieci z grup starszych odwiedziła Pani Doktor, która zapoznała dzieci z zawodem lekarza.

Zwróciła ona uwagę na to, jak ważne jest dbanie o prawidłową higienę, spożywanie zdrowych produktów, korzystanie z ruchu na świeżym powietrzu. Wyjaśniła dzieciom związek między chorobą a leczeniem i koniecznością przyjmowania lekarstw. Dzieci miały okazję do posłuchania przez stetoskop bicia własnego serca, jak również zapoznania się z podstawowym sprzętem medycznym. Dzieci z zainteresowaniem myły ręce i dłonie z użyciem „magicznego” kolorowego mydełka. Dzięki niemu miały okazję nauczyć się prawidłowego, dokładnego mycia dłoni.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Dzieci słuchały z zainteresowaniem, chętnie zadawały też pytania. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu wizyta w gabinecie lekarskim nie będzie budziła niepokoju, a także rozbudzi zainteresowanie zawodem lekarza u dzieci.

Lidia T.

 

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.