Spotkanie z Mikołajem

Mikołaj w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już od kilku dni dzieci uczyły się piosenek i wierszyków dla upragnionego gościa.

5 grudnia przedszkolaki znalazły w sali dużą kopertę a w środku list od Świętego Mikołaja. List zawierał informacje o każdej grupie oraz zagadki i zadania do wykonania. Dzieci chętnie podjęły się wykonania zadań powierzonych przez Świętego oraz zrobiły dla Niego piękne laurki. Gdy nastał dzień 6 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu przedszkola. Piękny wystrój i muzyka przypominały, że jest to właśnie ten dzień, w którym Mikołaj odwiedzi dzieci z naszego przedszkola.

W grupach 3 i 4 latków oraz 5 i 6 latków panowała radość i poruszenie. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego Mikołaja. Wszystkie dzieci były ubrane na czerwono, a na głowach miały mikołajkowe czapki oraz świąteczne opaski. Gdy tylko gość wszedł do przedszkola, na buziach przedszkolaków pojawiły się uśmiechy i radość. Dzieci powitały gościa piosenką i wierszem. Przedszkolaki obiecały Mikołajowi, że będą się starały zachować grzecznie w domu i w przedszkolu. Mikołaj obdarował je prezentami. Spotkanie ze Świętym Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok.

Natalia M-J.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.