Świąteczne spotkanie w grupie “Motylki”

Okres tuż przed świętami Bożego Narodzenia jest najlepszym czasem na integrację rodziców, dzieci i nauczyciela.

W dniu 21 grudnia 2023r. w grupie “Motylki” odbyły się zajęcia otwarte, których celem było głównie pogłębienie więzi rodzinnych, wzmacnianie więzi emocjonalnej w grupie przedszkolnej oraz przypomnienie tradycji bożonarodzeniowych. Na początku spotkania rodzice zostali powitani przez Panią Dyrektor Izabelę Toczek, która złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne oraz zachęciła do aktywnego udziału w zajęciach.

Podczas świątecznego spotkania dzieci wraz z rodzicami śpiewały znane kolędy, rozwiązywały zagadki słowne oraz dźwiękowe, tworzyły ilustracje do wierszyków obrazkowych tworzących “rysopis” bałwanka i bombki. Były również zabawy ruchowe: z pokazywaniem – “Choineczka”, kształtująca refleks i umiejętność rozumienia poleceń – “Bombka”. Największą radość i uśmiechy na twarzy wszystkich wywołały “Zaprzęgi Mikołąja” – zabawa podczas której dziecko wraz z rodzicem tworzą parę, poruszają się w tempie wygrywanym przez nauczyciela, odgrywają role Mikołaja i renifera oraz kilkukrotnie zamieniają się rolami.

Kolejnym punktem spotkania było ozdabianie plastrów drewna. Dzieci ozdabiały wraz z rodzicem bądź samodzielnie plaster drewna dowolną techniką (malowanie, przyklejanie, stemplowanie, naklejanie) z użyciem farb plakatowych, kredek, markerów, szablonów, brokatów, naklejek, kleju itp. Wspólne dzielenie przestrzeni z innymi dało okazję do przypomnienia zasad kulturalnego zachowania się przy stole, staranności w wykonywaniu pracy oraz ćwiczenia umiejętności oczekiwania na swoją kolej. Dzieci odczuwały satysfakcję z wykonanej pracy, a wszystkie wykonane przez uczestników spotkania ozdoby były piękne (błyszczące od brokatu i kolorowe). Będą wspaniałą ozdobą świąteczną w domu, która przypominać będzie mile spędzony wspólnie w przedszkolu czas.

Lidia T.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.