Uczymy się czym jest ekologia

Grupa Żabki bardzo aktywnie brała udział w zajęciach, podczas których dowiedzieliśmy się jak dbać o naszą planetę Ziemię.

Dzieci uczyły się jak segregować śmieci, śpiewały piosenkę „Cały świat jest w naszych rękach”, słuchały książeczek Pana Tomasza Siwca „Zmora z komina”, „Miotła wiedźmy Hogaty” oraz „Nieznośna kwoka,” z których dowiedzieliśmy się czym jest smog a także dlaczego trzeba segregować śmieci. Rozmawialiśmy również o oszczędzaniu wody i prądu, tworzyliśmy mapę myśli jak dbać o rośliny i zwierzęta a także uczestniczyliśmy w akcji sprzątania miasta. Dzieciom z grupy Żabki na koniec realizacji tematu kompleksowego „Chronimy środowisko” udało się wykonać własne ekozabawki z wykorzystaniem niepotrzebnych opakowań. Każdy przedszkolak dowiedział się czym jest ekologia i recykling.

Dorota W.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.