W oczekiwaniu na Wiosnę…

Mimo, że w kalendarzu jeszcze przez ostanie dni rządzi Pani Zima, Misie jako bystrzy obserwatorzy przyrody dostrzegają oznaki nadchodzącej Pani Wiosny. Śpiew ptaków, kwiaty w ogrodzie, słońce, które zagląda do sali, dłuższe i cieplejsze dni- wszystko to świadczy o rychłej zmianie pory roku.

W dniu 19 marca, aby umilić sobie okres oczekiwania na przyjście Pani Wiosny, rezolutne czterolatki założyły Ekologiczny Kącik Przyrody. Dzieci wykorzystały swoją wyobraźnię, wrodzony spryt i chęć ochrony środowiska, by przekształcić w doniczki m.in. tekturowe pojemniki po żywności oraz „przerobić” na konewkę- plastikową butelkę po mleku.

Teraz Misie w Kąciku mogą oglądać wzrost i rozwój kwiatów, warzyw i owoców, rozwijać wiedzę przyrodniczą i poczuć odpowiedzialność za otaczający nas świat.

Elżbieta R.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.