Wielkanoc u Babci i Czerwonego Kapturka

Pierwszy Dzień Wiosny poza uroczystym jej powitaniem był dla Żabek również okazją do wspólnych zabaw z rodzicami. Zajęcia otwarte rozpoczęły się od inscenizacji o Czerwonym Kapturku, którą przygotowały przedszkolaki. Dzieci znakomicie wcieliły się w role, recytując swoje kwestie i śpiewając piosenki. Młodzi aktorzy wzbudzili w widzach wiele radości, najważniejsze jednak było przesłanie bajki, aby podczas Wielkanocy skupić się na spędzeniu czasu z rodziną. Po wielkich brawach uczestnicy wspólnie rozmawiali o skojarzeniach i  tradycjach związanych z Wielkanocą, zatańczyli taniec „Clap clap song”, uczestniczyli w zabawie rozwijającej refleks i koncentrację uwagi oraz wykonali wiosenny masażyk relaksacyjny.

Spotkanie zakończyliśmy złożeniem życzeń oraz rozdaniem upominków dla rodziców wykonanych przez dzieci- rzeżuszek z wesołym kurczaczkiem.  Wszystkie miłe chwile wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

Dorota W.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.