Wielkanocne spotkanie z rodzicami w grupie „Misie”

05.04.2023 roku na dzieci z grupy „Misie” czekała wspaniała niespodzianka – zajęcia z udziałem rodziców!

Misie wprost nie mogły się doczekać, aż ich kochane mamy i wspaniali tatusiowie przekroczą próg sali, a gdy to nastąpiło… zabawie nie było końca. Na sam początek „Misie” wraz z wychowawczynią zaprezentowały, jak potrafią się ładnie uczyć, siedzieć i słuchać na zajęciach. Przedszkolaki odśpiewały wiosenną piosenkę; wymieniły, co wkładamy do koszyczka Wielkanocnego oraz bezbłędnie podzieliły wyrazy na sylaby. Dzieci rozwiązywały zagadki dźwiękowe, poprzez rysowanie i kolorowanie wraz z rodzicami źródeł odgłosów. Przyszedł czas na zabawy ruchowe – na początku dzieci zaprezentowały swoją ulubioną zabawę taneczną w parach, by później porwać swych rodziców w wir wspaniałych pląsów! Śmiechu było co nie miara.

Ćwiczyliśmy także równowagę poprzez tańczenie na sylwecie jajka wyciętego z szarego papieru. Następnie rodzice wraz z dziećmi przeszli do części artystycznej spotkania. Najpierw malowaliśmy farbami akrylowymi wielkanocne figurki gipsowe, a później ozdabialiśmy jajka styropianowe przyprawami, przy okazji poznając ich cudowny zapach. Piękne prace na pewno ozdobią wielkanocne koszyczki!

Wszystkim rodzicom dziękujemy za rewelacyjną wspólną zabawę!

Justyna G.