Witaj Wiosno!

Jak tradycja nakazuje w dniu 21.03 w pierwszy dzień wiosny należy pożegnać zimę oraz powitać wiosnę.

W tym dniu dzieci uczęszczające do Miejskiego Przedszkola Samorządowego w Suchej Beskidzkiej powitały nową porę roku. Tego dnia wszystkie przedszkolaki przybyły do swojej placówki z atrybutami wiosny: kolorowymi kwiatami, motylkami oraz innymi ozdobami symbolizującymi oczekiwaną porę roku. Już przy wejściu rodzice przyprowadzający swoje pociechy mogli im wykonać fotografie w tematycznej fotobudce.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym spotkaniem całej społeczności przedszkolnej , gdzie dzieci z grupy 5-6 latków zaprezentowały bajkową inscenizację pt. „Wróżki pani wiosny”. Przedstawienie w swym przesłaniu uświadomiło dzieciom zmiany zachodzące w przyrodzie wraz z nadejściem nowej pory roku, jak również przybliżyło im tradycję związaną z pożegnaniem zimy, oraz powitaniem wiosny.

Na koniec każde dziecko zostało obdarowane sadzonką wiosennego kwiatuszka, aby w domu doprowadzić do jego kwitnięcia. Następnie wszystkie dzieci barwnym korowodem wyruszyły ulicami miasta, aby cieszyć się nową porą roku i oznajmiać jej nadejście mieszkańcom miasta. Śpiewając radośnie, skandując hasła powitalne wywoływały uśmiech na twarzach przechodniów.

Bożena P.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.