Witamy Wiosnę!

Przygotowania do nadejścia Pani Wiosny trwały w naszym przedszkolu już od dłuższego czasu. Dzieci wraz z rodzicami zrobiły ekologiczne doniczki i osłonki do przedszkolnych kącików przyrody. Dzięki temu zaangażowaniu w naszych salach stało się bardzo kolorowo, wesoło i pachnąco. Ponadto uczyły się tańców,  piosenek i wierszyków o wiośnie.

Całe odliczanie zakończyło się w dniu dzisiejszym, kiedy „Misie” wywiozły na taczkach Marzannę- symbolizującą zimę i chłód, a „Pszczółki” i „Żabki” zatańczyły tańce wprowadzające wszystkich w wiosenny nastrój.

Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały „gaiki”, czyli wiosenne gałązki ozdobione kwiatkami. Przedszkolaki niosły je w uroczystym pochodzie ulicami naszego miasteczka.

Na koniec okazało się, że to nie jedyne atrakcje w tym dniu. Pani Dyrektor odebrała ważny list, w którym Pani Wiosna gratulowała dzieciom umiejętności dbania o przyrodę! Wiosna zostawiła również przedszkolakom upominki: roślinki do samodzielnej uprawy oraz film edukacyjny nt. wody na świecie.

Elżbieta R.