Wycieczka do Centrum Zabawek Drewnianych

Najstarsze grupy z Miejskiego Przedszkola Samorządowego w ostatnich dniach marca wybrały się do Beskidzkiego Centrum Zabawek Drewnianych w Stryszawie.

Przedszkolaki poznawały zabawki dawnych lat oraz sposób ich wykonywania. Dzieci uczestniczyły w warsztatach malowania drewnianej zabawki. Dwie grupy „Biedronki” i „Żabki” malowały zabawki o tematyce wielkanocnej – kurkę z jajeczkiem, a grupy „Zajączki” i „Pszczółki” – konika na biegunach. Dzieci w skupieniu i z przejęciem malowały drewniane zabawki, starały się aby ich zabawki były najładniejsze. Przedszkolaki oglądały stałą ekspozycję zabawek, poznawały ich historię oraz zasady tworzenia, a także obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą zabawkarstwa i beskidzkiej kultury ludowej. Największą atrakcją była zabawa drewnianymi zabawkami wykonanymi i ozdobionymi ręcznie przez twórców ludowych.

Wizyta w tym wyjątkowym miejscu dała możliwość pokazania dzieciom, jakimi zabawkami bawili się dziadkowie czy pradziadkowie; w jaki sposób rodziny spędzały wspólnie czas.

Maria O.

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.