Zajęcia adaptacyjne

Każdego roku w naszym przedszkolu są przeprowadzane zajęcia adaptacyjne, które są dla dzieci rozpoczynających wspólną przygodę z innymi przedszkolakami.

Zanim jednak dzieciaki spotkają się po raz pierwszy ze swoją grupą, wszystko musi być przeprowadzone zgodnie z programem adaptacyjnym. Ma on na celu zminimalizować stres przyszłym przedszkolakom oraz ich rodzicom. Pani Dyrektor Izabela Toczek wraz z Panią Wicedyrektor Anną Trzebuniak spotkały się z rodzicami przyszłych przedszkolaków, by  omówić funkcjonowanie placówki oraz udzielić kilka bardzo ważnych rad na okres adaptacji dziecka. Rodzice mogli zapoznać się z pomieszczeniami przedszkola oraz podjąć swobodną rozmowę nt. dziecka.

Najważniejszym dniem dla nowoprzyjętego dziecka były zajęcia otwarte z panią, która będzie wychowawczynią grupy. Dzieci mogły poznać swoje koleżanki i swoich kolegów. Nauczyciele mieli mnóstwo ciekawych pomysłów na spędzenie wspólnego czasu. Pierwsze zajęcia były w sali przedszkolnej, a drugie w ogrodzie. Każde dziecko miało okazję poczuć się bezpiecznie w nowym miejscu.

 

Katarzyna L.

 

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.