Zajęcia adptacyjne

W Miejskim Przedszkolu Samorządowym w Suchej Beskidzkiej, jak co roku odbyły się zajęcia adaptacyjne z nowoprzyjętymi dziećmi.

Zarówno dzieci, jak i ich rodzice nie mogą się już doczekać początku nowego roku szkolnego. Zanim jednak zajęcia się odbyły, wszystko było przeprowadzone zgodnie z Programem Adaptacyjnym, który ma na celu przygotować dzieci do przekroczenia progu przedszkola. Już od początku marca była prowadzona rekrutacja według, której zakwalifikowano dzieci do naszego przedszkola. Następnie odbyło się spotkanie ogólne z rodzicami. Zostali oni poinformowani o zasadach oraz organizacji działania placówki. Pani Dyrektor wygłosiła również referat na temat czynników wpływających negatywnie jak i pozytywnie na przebieg adaptacji u dzieci.

Rodzice otrzymali artykuły pedagogizujące na temat adaptacji oraz wskazówki jak przygotować dziecko. W maju odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci wraz z rodzicami, które umożliwiły poznanie przedszkola oraz pani wychowawczyni. Dzieci miały okazję pobawić się wspólnie z nauczycielem oraz z innymi dziećmi, a także poczuć się bezpiecznie w nowym miejscu.

Katarzyna L.