Zjawił się na nowo! „Kot w butach”

5 czerwca Grupa Teatralna Miejskiego Przedszkola Samorządowego w Suchej Beskidzkiej drugi raz w tym roku miała możliwość wystąpienia na dużej scenie w Centrum Kultury i Filmu w przedstawieniu pt. „Kot w butach”. Tym razem na  spektakl zostały zaproszone dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli naszego miasta. Przedstawienie dostarczyło niesamowitych wrażeń i sprawiło masę radości,nie tylko widowni, ale również występującym.

W rolach głównych wystąpili:

Janek- Pani Agnieszka Nisio- Mama Estery i Sary,

Królewna- Pani Małgorzata Kożuch, Mama Dagmary i Gabrysi,

Król- Pani Ewa Janik, Mama Kornelii i Wiktorii,

Dama dworu- Pani Kamila Karelus- Stec, Mama Oliwiera, Miłosza i Huberta,

Dama dworu- Pani Agnieszka Knapczyk- Mama Ewy i Natalki,

Stangret- Pani Justyna Śmietana- Mama Oliwki,

Służący-  Pani Justyna Pietrusa- Mama Irenki,

Młynarz- Pani Joanna Stachoń, Mama Marysi, Karola i Anastazji,

Żona Młynarza- Pani Natalia Madera- Juraszek, Mama Liwii i nauczycielka MPS,

Dworzanin- Pani Lidia Trzebuniak, Mama Michałka, Stasia i Antka,

Kot w butach- Robert Rusin, absolwent MPS.

W pozostałe role tancerzy, kuropatw, zajęcy i kotów wcielili się absolwenci Miejskiego Przedszkola Samorządowego: Gabriela Kożuch, Julia Semik, Melania Mosór, Maria Stachoń, Estera Nisio, Ewa Knapczyk, Wiktoria Geyer,  Miłosz Stec, Michałek Wojdyła oraz przedszkolaki: Sara Nisio, Dagmara Kożuch, Natalka Knapczyk, Oliwier Stec, Irenka Miśkowiec, Kornelka Geyer, Kinga Rusin, a także przygotowana przez Panią Dorotę Wysmołek  grupa 4,5latków- „Żabki”, która wystąpiła w tańcach do muzyki klasycznej.

Do spektaklu wykorzystano utwory Aktorów Teatru Syrena, kroki to tańca ułożyła Pani Anna Semik- Mama Julii i Kacpra, dekorację wykonała Pani Katarzyna Wątroba- Mama Maciusia, Mikołaja i Kacpra, Pan Andrzej Stachoń- Tata Marysi, Karola i Anastazji, Pan Radosław Nisio- Tata Estery i Sary. W rolę reżyserów wcieliły się Dorota Wysmołek i Elżbieta Rusin.

Przygotowania do przedstawienia trwały ponad trzy miesiące i kosztowały wiele czasu i zaangażowania, ale podjęty trud bardzo się opłacił, obudził niesamowity potencjał aktorski we wszystkich: małych i dużych aktorach, a także apetyt na kolejne przedsięwzięcia.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrektora Centrum Kultury i Filmu- Pana Grzegorza Wysmołka za udostępnianie sali kinowej na liczne próby, a także wszystkim pracownikom CKiF za życzliwość i pomoc w realizacji.

E. Rusin

Przeczytaj także
Przedszkole

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy w procesie rekrutacji.